1

نگارستان میزبان نمایشگاه خوشنویسی«برگ سبز»

اصفهان این ظرفیت را دارد که به مرکز خوشنویسی جهان اسلام تبدیل شود.
این مطلب را دکتر علی فرزانه رئیس انجمن خوشنویسان استان اصفهان در آیین افتتاح نمایشگاه خوشنویسی برگ سبز ویژه آثار استادان و مدرسان انجمن خوشنویسی اصفهان بیان کرد.
بنکدار، مدیر موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی اصفهان در این آیین، ضمن تبریک میلاد حضرت فاطمه زهرا(س) و حضرت امام خمینی(ره), به شان نزول سوره کوثر در قرآن اشاره کرد و گفت: این سوره منحصر به فرد ترین سوره در قرآن است که الفاظ آن در هیچ کجای قرآن تکرار نشده است و آن اعطای همه فضیلت ها و خیرهای کثیر از جمله وجود نازنین و مطهر حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها به پیامبر بزرگوار اسلام است.
وی در ادامه به جایگاه هنر خط و خوشنویسی در اصفهان اشاره کرد و گفت: هنر خوشنویسی مبرای از هرگونه خس و خاشاک است و خطاطی و کتابت با عرفان و اهل بیت آمیخته است و این نشان زلالی و پاکی این هنر است.
در ادامه این مراسم، دکتر علی فرزانه به جایگاه بلند و قابل قبول هنر خوشنویسی در اصفهان اشاره کرد و گفت: هنر خط و خوشنویسی به لحاظ تربیتی و درمان روح و روان انسان ها، جایگاه ویژه ای در بین هنرها دارد. وی با اشاره به اعتقاد استادان بزرگ هنر خوشنویسی اصفهان و کشور اظهار داشت: اصفهان می تواند با نگاهی مسئولانه و هنرمندانه به مرکز خوشنویسی جهان اسلام تبدیل شود.
این گزارش حاکیست نمایشگاه برگ سبز از دوم تا شانزدهم بهمن ماه سال جاری در سالن نمایشگاه نگارستان حضرت امام خمینی(ره) برای بازدید تمامی علاقه مندان به هنر خوشنویسی دایر است.

سبد خرید

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟