Main FORM

حسین میرزایی از حمایت ویژه کتابخوانی در مجلس شورای اسلامی خبر داد

حسین میرزایی (نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی) در گفت‌وگو با روابط‌عمومی خانه کتاب و ادبیات ایران، ضمن اشاره به اهمیت توجه به موضوع کتابخوانی در شرایط کنونی، بیان کرد: بشر در هر امری، گاهی در شرایط عادی و گاهی در شرایط اضطرار به سر می‌برد که در این میان تصمیمات شرایط اضطرار با تصمیمات شرایط عادی متفاوت است.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی افزود: از دو سال پیش که شرایط عادی زندگی بشر با حضور ویروس کرونا به هم ریخت، نمی‌شد به شکل عادی مسیرهای مختلف در حوزه‌های مختلف از جمله نمایشگاه‌های کتاب را طی کرد و باید تصمیمات با شرایط بحرانی و اضطرار حرکت پیدا می‌کرد.

او با بیان اینکه مباحث مرتبط با حوزه کتاب و کتابخوانی تحت تاثیر این موضوع قرار گرفت، اظهار کرد: طی این مدت نمایشگاه‌های کتاب در سطح ملی، بین‌المللی و استانی برگزار نشد و نمایشگاه‌های کتاب مجازی از جمله راه‌های خوبی بود که در این شرایط بحرانی اجرا شد.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی همچنین مطرح کرد: اکنون که کرونا در کشور ما مهار شده است، خوب است مسئولان فرهنگی کشور در کنار نمایشگاه مجازی کتاب، شرایطی را برای برگزاری نمایشگاه‌های فیزیکی به صورت محدود نیز فراهم کنند.

وی با بیان اینکه باید در برگزاری نمایشگاه‌های کتاب مجازی  تعادلی بین منافع کسانی که به صورت طبیعی کتاب چاپ می‌کنند و کسانی که به صورت مجازی این کار را انجام می‌دهند ایجاد شود، عنوان کرد: ارائه کتاب در نمایشگاه‌های مجازی اکنون بر حسب ضرورت برگزار می‌شود و باید برای پس از این شرایط هم فکری شود.

حسین میرزایی در پایان درباره حمایت مجلس از برگزاری طرح‌ها و اقدامات حوزه کتاب نیز گفت: هرچند اختصاص بودجه معمولا توسط دولت انجام می‌شود اما اگر در دولت برای طرح‌هایی مثل نمایشگاه مجازی کتاب بودجه خاصی در نظر گرفته شود ما نیز در مجلس از این تصمیمات حمایت خواهیم کرد.

اولین نمایشگاه مجازی کتاب استان اصفهان (پانزدهمین نمایشگاه کتاب استان اصفهان) از بیستم آذر ماه آغاز شده و تا بیست‌وششم آذرماه ١٤٠٠ به مدت هفت روز ادامه خواهد داشت. علاقه‌مندان اصفهانی برای بازدید و خرید کتاب می توانند به ketab.ir  مراجعه کنند.

سبد خرید

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟