Main FORM

تاریخ یکصدساله امورتربیتی آموزش وپرورش اصفهان تدوین می‌شود

به گزارش واحد خبر موسسه چشمه آفرینش، در استمرار فعالیتهای ستاد بزرگداشت یکصدمین سال تأسیس اداره معارف اصفهان وبه منظور تدوین وانتشار مجموعه ” امورتربیتی در مدارس استان اصفهان در یکصد سال اخیر” ، گردهمایی معاونان پرورشی اداره کل از بدو پیروزی انقلاب تا کنون با حضور جمعی از مسولان و پیشکشوتان آموزش وپرورش در محل سالن اجتماعات مرکز آموزشی رفاهی شماره 3 برگزار شد.

اسماعیلی معاون پرورشی اداره کل با بیان نقش پیشتازی آموزش وپرورش در تمام عرصه‌ها به ردپای ماندگار فعالیتهای امور تربیتی در طول دهه‌های گذشته پرداخت وهدف از تشکیل این جلسه را تجدید خاطرات گذشته و تشریح سیر تحول این نهاد عنوان کرد.

در ادامه علیرضا اعتباریان، مشاور مدیر کل ودبیر اجرایی فعالیت‌های ستاد بزرگداشت، ضمن تشریح مجموعه برنامه‌های مصوب ستاد، درک درست و شناساندن کارکردهای آموزش وپرورش به جامعه را از جمله اهداف ستاد یکصدمین سال تأسیس اداره معارف دانست.

این گزارش همچنین حاکی است هریک از معاونین اسبق اداره کل آموزش وپرورش استان در سال‌های گذشته به بیان دیدگاه‌های خود پرداختند که ذیلاً به اهم آنها اشاره می‌شود.

ابطحی:

آفت‌زدایی از کار معلم و مربی تربیتی در آموزش وپرورش یکی از ضرورت‌هاست. دانش آموزانی که به عنوان امانت‌های الهی  در اختیار معلم قرار می گیرند، اگر تربیت اسلامی نشوند؛ خسارت‌های بسیار زیادی را به دنبال دارد.

به نظر اینجانب ضرورت وپرداختن به فعالیتهایی که باید در دوران مسولیتمان انجام می‌دادیم وموفق به انجام آن نشدیم، می‌تواند در حال حاضر یکی از راهکارهای مهم واساسی این همایش باشد.

عبدالرحمان ربیعی:

بسیار لازم وضروری است با توجه به سطح وعمق فعالیتهای آموزش وپرورش، کل برنامه‌ها وسیاست‌های کاری دوستان در طول دهه‌های گذشته باید به عنوان چراغ راه آیندگان مستند شود.

فتح الله سلطانیان:

تعیین نقشه راه برای تربیت اسلامی در مدارس وپی‌ریزی زیرساخت‌های آن الان از مهمترین وظایف ماست.

معرفی مدیران موفق نظام که زاده اصقهان واز این خطه‌اند،به ویژه معلمانی که هریک منشأ خدمات ارزشمندی برای اصفهان بوده‌اند، مدال آوران، مفاخر علمی وادبی وفرهنگی وپزشکی، معرفی برترینهای مسابقات جهانی، شناساندن اندیشمندان اصفهانی، فرماندهان شهید اصفهانی در طول دوران دفاع مقدس، از نمونه مواردی است که می ‌توان به آنها پرداخت.

ما امروز بدون حضور جوانان نخواهیم توانست برای جوانان برنامه ریزی درستی داشته باشیم.

جنتیان:

بنا به گذر از یک قرن تلاش آموزش وپرورش و ورود به قرن جدید، لازم است در عرصه امورتربیتی بیانیه ای مبتنی بر الزامات و رسالتهای آموزش وپرورش برای آیندگان داشته باشیم.

بین مقوله آموزش وپرورش در حال حاضر موازنه ای منطقی وجود ندارد. امروزبخش عظیمی از وقت در اختیار مدارس، صرف آموزش می‌شود . این مشکل ساختاری باید از دامان آموزش وپرورش به کلی حذف شود و مربی تربیتی جایگاه خود را بازیابد.

سرکار خانم احمدی:

مشکلات امورتربیتی ما در آموزش وپرورش از زمانی شروع شد که مربیان عزیز پرورشی را تنها متولیان تربیت دانستیم؛ در حالی که خواستگاه تربیت در مدارس به تمام عناصر آموزشی وپرورشی بستگی دارد. مربی پرورشی در واقع تسهیل‌گر امور تربیتی است. با یک بررسی کوتاه در زندگی بزرگان نظام به این نتیجه می‌رسیم که تمام مدیران ومسولان بلند پایه نظام در یک برهه‌ای از عمرشان مربی تربیتی بوده‌اند.

تکریم فرهیختگان آموزش وپرورش در قالب مستند سازی فعالیت‌های گذشته آموزش وپرورش وحرکت در مسیر راه‌های نرفته، از ضرورت هاست.

محمدرضا عباسیان:

فضاسازی و طرح همه گیر آموزش وپرورش در جامعه مورد نیاز اساسی است.تکریم معلم، مدرسه و علم ودانش سه محوری است که باید به جد به آن بپردازیم. دستاوردهای آموزش وپرورش بعد از انقلاب خیلی با ارزش است. خیلی از فرهیختگان وبزرگان آموزش وپرورش این افتخار رادارند که زمانی خود شاگرد بوده‌اند.خصلتهای انقلابیگری آموزش وپرورش، امروز باید در ضمیر جان همه فراگیران نهادینه شود.

قاسم سلمانی:

هرگاه در طول تاریخ از الگوهای معلمی فاصله گرفته‌ایم، ضرر کرده‌ایم.رابطه ما با مردم باید در اولویت رابطه با خدا باشد؛ این سخن پیامبر خداست.امروز آموزش وپرورش به احترام وتکریم نیروها وآمیختگی با مردم احتیاج دارد.

پورحسینی:

در جامعه اسلامی وآنهم در آموزش وپرورش  انقلابی بودن وانقلابی ماندن دانش آموزان از اساسی ترین وظایفی است که بر دوش مسولان است. مهمترین نیاز دانش آموزان هم اکنون مهارت آموزی بویژه مهارت های اجتماعی است.

احمدی:

ماهیت کار امورتربیتی تعالی انسانهاست وآموزش وپرورش رسالت بزرگ تزریق حیات معنوی به جامعه است را بر دوش دارد. ضروری است در تدوین مجموعه عملکرد تلاشگران امورتربیتی آموزش وپرورش، کارهای برزمین مانده و فرصتهای از دست رفته مورد توجه اساسی قرار گیرند.

سبد خرید

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟